F931C107MNC
5S-F931C107MNC
F931C107MNC
CAP TANT 100UF 16V 20% 2917
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | F93 |
| Capacitance: | 100??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 600 mOhm |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.118 (3.00mm) |