Home All Products Capacitors Tantalum CapacitorsAVX Corporation F931A107MNC
F931A107MNC
5S-F931A107MNC
F931A107MNC
CAP TANT 100UF 10V 20% 2917
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:F93
Capacitance:100??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:10V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):600 mOhm
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Lifetime @ Temp.:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Size / Dimension:0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):0.118 (3.00mm)