F930J686MBA
5S-F930J686MBA
F930J686MBA
CAP TANT 68UF 6.3V 20% 1411
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | F93 |
| Capacitance: | 68??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 6.3V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1 Ohm |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1411 (3528 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.091 (2.30mm) |