Home All Products Capacitors Tantalum CapacitorsAVX Corporation F930J107KAA
F930J107KAA
5S-F930J107KAA
F930J107KAA
CAP TANT 100UF 6.3V 10% 1206
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:F93
Capacitance:100??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:6.3V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):2 Ohm
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Lifetime @ Temp.:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.071 (1.80mm)