F921V334MAA
5S-F921V334MAA
F921V334MAA
CAP TANT 0.33UF 35V 20% 1206
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | F92 |
| Capacitance: | 0.33??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 10 Ohm |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.051 (1.30mm) |