F920J226MPA
5S-F920J226MPA
F920J226MPA
CAP TANT 22UF 6.3V 20% 0805
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | F92 |
| Capacitance: | 22??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 6.3V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 5 Ohm |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039 (1.00mm) |