Home All Products Capacitors Tantalum CapacitorsAVX Corporation F920G226MPA
F920G226MPA
5S-F920G226MPA
F920G226MPA
CAP TANT 22UF 4V 20% 0805
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:F92
Capacitance:22??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:4V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):5 Ohm
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Lifetime @ Temp.:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.039 (1.00mm)