F911E336MNC
5S-F911E336MNC
F911E336MNC
CAP TANT 33UF 25V 20% 2917
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | F91 |
| Capacitance: | 33??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 200 mOhm |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.118 (3.00mm) |