F910G157KCC
5S-F910G157KCC
F910G157KCC
CAP TANT 150UF 4V 10% 2312
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | F91 |
| Capacitance: | 150??????F |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage - Rated: | 4V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 250 mOhm |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2312 (6032 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110 (2.80mm) |