F750G228KRC
5S-F750G228KRC
F750G228KRC
CAP TANT 2200UF 4V 10% 2824
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | F75 |
| Capacitance: | Active |
| Tolerance: | 2200??????F |
| Voltage - Rated: | ??????10% |
| Type: | 4V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Conformal Coated |
| Operating Temperature: | 70 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | -55??????C ~ 125??????C |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | Surface Mount |
| Size / Dimension: | 2824 (7260 Metric) |
| Height - Seated (Max): | 0.283 L x 0.236 W (7.20mm x 6.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.150 (3.80mm) |