CWR29NC104KCAC
5S-CWR29NC104KCAC
CWR29NC104KCAC
CAP TANT 0.1UF 10% 50V 1005
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Military |
| Capacitance: | CWR29 |
| Tolerance: | Active |
| Voltage - Rated: | 0.1??????F |
| Type: | ??????10% |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 50V |
| Operating Temperature: | Molded |
| Lifetime @ Temp.: | 12 Ohm |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 125??????C |
| Package / Case: | - |
| Size / Dimension: | Surface Mount |
| Height - Seated (Max): | 1005 (2512 Metric) |
| Lead Spacing: | 0.100 L x 0.050 W (2.54mm x 1.27mm) |
| Manufacturer Size Code: | 0.065 (1.65mm) |