CWR15FK105KBLZ
5S-CWR15FK105KBLZ
CWR15FK105KBLZ
CAP TANT 1.0UF 10% 10V 0603
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Military |
| Capacitance: | CWR15 |
| Tolerance: | Active |
| Voltage - Rated: | 1??????F |
| Type: | ??????10% |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 10V |
| Operating Temperature: | Molded |
| Lifetime @ Temp.: | 10 Ohm |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 125??????C |
| Package / Case: | - |
| Size / Dimension: | Surface Mount |
| Height - Seated (Max): | 0603 (1608 Metric) |
| Lead Spacing: | 0.063 L x 0.033 W (1.60mm x 0.85mm) |
| Manufacturer Size Code: | 0.041 (1.05mm) |