478-8125-6-ND
5S-478-8125-6-ND
478-8125-6-ND
AVX Corporation
Product Description
| Packaging: | 1 |
| Series: | Digi-Reel? |
| Capacitance: | Active |
| Tolerance: | 4.7??????F |
| Voltage - Rated: | ??????20% |
| Type: | 10V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Molded |
| Operating Temperature: | 6 Ohm |
| Lifetime @ Temp.: | -55??????C ~ 125??????C |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | Surface Mount |
| Size / Dimension: | 0805 (2012 Metric) |
| Height - Seated (Max): | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) |
| Lead Spacing: | 0.039 (1.00mm) |