Mica and PTFE CapacitorsCornell Dubilier Electronics (CDE) MCM01-009ED102J-F
MCM01-009ED102J-F
5S-MCM01-009ED102J-F
MCM01-009ED102J-F
CAP MICA 1000PF 5% 500V SMD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | MCM01 |
| Capacitance: | 1000pF |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage - Rated: | 500V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 200??????C |
| Package / Case: | Nonstandard SMD |
| Lead Spacing: | - |
| Features: | RF |
| Size / Dimension: | High Frequency |
| Height - Seated (Max): | 0.460 L x 0.400 W (11.68mm x 10.16mm) |