Mica and PTFE CapacitorsCornell Dubilier Electronics (CDE) MC22FF131J-TF
MC22FF131J-TF
5S-MC22FF131J-TF
MC22FF131J-TF
CAP MICA 130PF 5% 1KV 2220
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | MC |
| Capacitance: | 130pF |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage - Rated: | 1000V |
| Height - Seated (Max): | Low Loss |
| Other: | 0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm),0.157 (4.00mm) |