Mica and PTFE CapacitorsCornell Dubilier Electronics (CDE) MC18FA301J-TF
MC18FA301J-TF
5S-MC18FA301J-TF
MC18FA301J-TF
CAP MICA 300PF 5% 100V 1812
| Series: | MC |
| Capacitance: | 300pF |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Height - Seated (Max): | Low Loss |
| Other: | 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm),0.079 (2.00mm) |