Mica and PTFE CapacitorsCornell Dubilier Electronics (CDE) MC12FD820J-TF
MC12FD820J-TF
5S-MC12FD820J-TF
MC12FD820J-TF
CAP MICA 82PF 5% 500V 1210
| Series: | MC |
| Capacitance: | 82pF |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage - Rated: | 500V |
| Height - Seated (Max): | Low Loss |
| Other: | 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm),0.079 (2.00mm) |