Mica and PTFE CapacitorsCornell Dubilier Electronics (CDE) MC12FA680J-F
MC12FA680J-F
5S-MC12FA680J-F
MC12FA680J-F
CAP MICA 68PF 5% 100V 1210
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | MC |
| Capacitance: | 68pF |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Height - Seated (Max): | Low Loss |
| Other: | 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm),0.079 (2.00mm) |