Mica and PTFE CapacitorsCornell Dubilier Electronics (CDE) MC08FA390J-TF
MC08FA390J-TF
5S-MC08FA390J-TF
MC08FA390J-TF
CAP MICA 39PF 5% 100V 0805
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | MC |
| Capacitance: | 39pF |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Height - Seated (Max): | Low Loss |
| Other: | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm),0.055 (1.40mm) |