CDS15ED820JO3
5S-CDS15ED820JO3
CDS15ED820JO3
CAP MICA 82PF 5% 500V RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:CDS15
Capacitance:82pF
Tolerance:??????5%
Voltage - Rated:500V
Dielectric Material:Mica
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Package / Case:Radial
Lead Spacing:0.234 (5.90mm)
Features:General Purpose
Size / Dimension:0.430 L x 0.140 W (10.90mm x 3.60mm)
Height - Seated (Max):0.280 (7.10mm)