CD5EC200DO3
5S-CD5EC200DO3
CD5EC200DO3
CAP MICA 20PF 0.5PF 300V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | CD5 |
| Capacitance: | 20pF |
| Tolerance: | ??????0.5pF |
| Voltage - Rated: | 300V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.118 (3.00mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.272 L x 0.118 W (6.90mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.201 (5.10mm) |