Mica and PTFE CapacitorsCornell Dubilier Electronics (CDE) CD19FD331JO3F
CD19FD331JO3F
5S-CD19FD331JO3F
CD19FD331JO3F
CAP MICA 330PF 5% 500V RADIAL
| Series: | CD19 |
| Capacitance: | 330pF |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage - Rated: | 500V |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.343 (8.70mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.642 L x 0.189 W (16.30mm x 4.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.500 (12.70mm) |