Mica and PTFE CapacitorsCornell Dubilier Electronics (CDE) CD15FD111JO3
CD15FD111JO3
5S-CD15FD111JO3
CD15FD111JO3
CAP MICA 110PF 5% 500V RADIAL
| Series: | CD15 |
| Capacitance: | 110pF |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage - Rated: | 500V |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.232 (5.90mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.461 L x 0.181 W (11.70mm x 4.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.370 (9.40mm) |