Mica and PTFE CapacitorsCornell Dubilier Electronics (CDE) 294300B102JO2
294300B102JO2
5S-294300B102JO2
294300B102JO2
CAP MICA 1000PF 5% 30KV AXIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 294 |
| Capacitance: | 1000pF |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage - Rated: | 30000V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Package / Case: | Axial |
| Lead Spacing: | Can |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | General Purpose |
| Height - Seated (Max): | - |
| Other: | -, |
Related special
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 10 (8 + 2 Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)