Home All Products Capacitors Mica and PTFE CapacitorsCornell Dubilier Electronics (CDE) 27110B103JO0
27110B103JO0
5S-27110B103JO0
27110B103JO0
CAP MICA 10000PF 5% 1KV BOX
Product Description
Packaging:Bulk
Series:271
Capacitance:10000pF
Tolerance:??????5%
Voltage - Rated:1000V
Dielectric Material:Mica
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Package / Case:Rectangular Box
Lead Spacing:-
Features:General Purpose
Size / Dimension:1.187 L x 0.937 W (30.15mm x 23.80mm)
Height - Seated (Max):1.187 (30.15mm)
Other:,
Related special
  • Molex
  • Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
  • In stock
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 3 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 10 (8 + 2 Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
  • 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)