SMR5473J100J02L16.5CBULK
5S-SMR5473J100J02L16.5CBULK
SMR5473J100J02L16.5CBULK
CAP FILM 0.047UF 5% 100VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | SMR |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Voltage Rating - AC: | 100V |
| Dielectric Material: | Polyphenylene Sulfide (PPS) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 150??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.283 L x 0.138 W (7.20mm x 3.50mm) |
| Termination: | 0.315 (8.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.197 (5.00mm) |