SMR5104J63J02L16.5CBULK
5S-SMR5104J63J02L16.5CBULK
SMR5104J63J02L16.5CBULK
CAP FILM 0.1UF 5% 63VDC RADIAL
| Series: | SMR |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 40V |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.283 L x 0.138 W (7.20mm x 3.50mm) |
| Termination: | 0.315 (8.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.197 (5.00mm) |