SMR5103J50J01L16.5CBULK
5S-SMR5103J50J01L16.5CBULK
SMR5103J50J01L16.5CBULK
CAP FILM 10000PF 5% 50VDC RADIAL
| Series: | SMR |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 30V |
| Voltage Rating - AC: | 50V |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.283 L x 0.098 W (7.20mm x 2.50mm) |
| Termination: | 0.256 (6.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.197 (5.00mm) |