Home All Products Capacitors Film CapacitorsKEMET SMR15225K63B12L4BULK
SMR15225K63B12L4BULK
5S-SMR15225K63B12L4BULK
SMR15225K63B12L4BULK
CAP FILM 2.2UF 10% 63VDC RADIAL
Series:SMR
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:40V
Voltage Rating - AC:63V
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.709 L x 0.315 W (18.00mm x 8.00mm)
Termination:0.591 (15.00mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.591 (15.00mm)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated