Home All Products Capacitors Film CapacitorsKEMET SMR15104J400B10L16.5CBULK
SMR15104J400B10L16.5CBULK
5S-SMR15104J400B10L16.5CBULK
SMR15104J400B10L16.5CBULK
CAP FILM 0.1UF 5% 400VDC RADIAL
Series:SMR
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:200V
Voltage Rating - AC:400V
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.709 L x 0.256 W (18.00mm x 6.50mm)
Termination:0.492 (12.50mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.591 (15.00mm)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated