Home All Products Capacitors Film CapacitorsKEMET SMR10224J63A01L4BULK
SMR10224J63A01L4BULK
5S-SMR10224J63A01L4BULK
SMR10224J63A01L4BULK
CAP FILM 0.22UF 5% 63VDC RADIAL
Series:SMR
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:40V
Voltage Rating - AC:63V
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.512 L x 0.157 W (13.00mm x 4.00mm)
Termination:0.354 (9.00mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.394 (10.00mm)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated