SMC5.7223J100J33TR12
5S-SMC5.7223J100J33TR12
SMC5.7223J100J33TR12
CAP FILM 0.022UF 5% 100VDC 2220
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | SMC |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Voltage Rating - AC: | 100V |
| Dielectric Material: | Polyphenylene Sulfide (PPS) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 125??????C |
| Package / Case: | Surface Mount |
| Size / Dimension: | 2220 (5750 Metric) |
| Height - Seated (Max): | 0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm) |
| Termination: | 0.126 (3.20mm) |