Home All Products Capacitors Film CapacitorsKEMET SMC10.2104J100A31TR16
SMC10.2104J100A31TR16
5S-SMC10.2104J100A31TR16
SMC10.2104J100A31TR16
CAP FILM 0.1UF 5% 100VDC SMD
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:SMC
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:63V
Voltage Rating - AC:100V
Dielectric Material:Polyphenylene Sulfide (PPS)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-55??????C ~ 125??????C
Package / Case:Surface Mount
Size / Dimension:Nonstandard
Height - Seated (Max):0.402 L x 0.358 W (10.20mm x 9.10mm)
Termination:0.224 (5.70mm)
Lead Spacing:Solder Pads
Applications:-
Features:General Purpose
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated