SFP44T15K284B-F
5S-SFP44T15K284B-F
SFP44T15K284B-F
CAP FILM 15UF 10% 440VAC QC TERM
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | SF |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 440V |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 70??????C |
| Package / Case: | Chassis Mount |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | Can |
| Termination: | 1.870 Dia (47.50mm) |
| Lead Spacing: | 2.960 (75.18mm) |
| Applications: | - |
| Features: | 0.810 (20.57mm) |