Home All Products Capacitors Film CapacitorsCornell Dubilier Electronics (CDE) SFD66S30K391B-F
SFD66S30K391B-F
5S-SFD66S30K391B-F
SFD66S30K391B-F
CAP FILM 30UF 10% 660VAC QC TERM
Series:SF
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:660V
Height - Seated (Max):Can
Termination:3.660 L x 1.970 W (92.96mm x 50.04mm)
Lead Spacing:Lip
Applications:4.030 (102.36mm)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated