Home All Products Capacitors Film CapacitorsCornell Dubilier Electronics (CDE) SFD44S60K391B
SFD44S60K391B
5S-SFD44S60K391B
SFD44S60K391B
CAP FILM 60UF 10% 440VAC QC TERM
Series:SF
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:440V
Height - Seated (Max):Can
Termination:3.660 L x 1.970 W (92.96mm x 50.04mm)
Lead Spacing:Lip
Applications:4.030 (102.36mm)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated