SFA44T15K388B-F
5S-SFA44T15K388B-F
SFA44T15K388B-F
CAP FILM 15UF 10% 440VAC QC TERM
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | SF |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 440V |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 70??????C |
| Package / Case: | Chassis Mount |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | Can |
| Termination: | 2.160 L x 1.310 W (54.86mm x 33.27mm) |
| Lead Spacing: | Lip |
| Applications: | 3.870 (98.30mm) |