Home All Products Capacitors Film CapacitorsCornell Dubilier Electronics (CDE) SFA37T10K288B-F
SFA37T10K288B-F
5S-SFA37T10K288B-F
SFA37T10K288B-F
CAP FILM 10UF 10% 370VAC QC TERM
Series:SF
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:370V
Height - Seated (Max):Can
Termination:2.160 L x 1.310 W (54.86mm x 33.27mm)
Lead Spacing:Lip
Applications:3.000 (76.20mm)
Features:-
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated