R82IC2330Z350K
5S-R82IC2330Z350K
R82IC2330Z350K
CAP FILM 0.033UF 10% 250VDC RAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:R82
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:160V
Voltage Rating - AC:250V
Dielectric Material:Polyester
ESR (Equivalent Series Resistance):Polyethylene Terephthalate (PET)
Operating Temperature:Metallized - Stacked
Mounting Type:-
Package / Case:-55??????C ~ 105??????C
Size / Dimension:Through Hole
Height - Seated (Max):Radial
Termination:0.283 L x 0.138 W (7.20mm x 3.50mm)
Lead Spacing:0.299 (7.60mm)
Applications:PC Pins
Features:0.197 (5.00mm)