R82EC1100AA50J
5S-R82EC1100AA50J
R82EC1100AA50J
CAP FILM 1000PF 5% 100VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | R82 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Voltage Rating - AC: | 100V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Operating Temperature: | Metallized - Stacked |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -55??????C ~ 105??????C |
| Size / Dimension: | Through Hole |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 0.283 L x 0.098 W (7.20mm x 2.50mm) |
| Lead Spacing: | 0.260 (6.60mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.197 (5.00mm) |