R75QR41504000J
5S-R75QR41504000J
R75QR41504000J
CAP FILM 1.5UF 5% 1KVDC RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:R75
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:250V
Voltage Rating - AC:1000V (1kV)
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-55??????C ~ 105??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):1.260 L x 0.866 W (32.00mm x 22.00mm)
Termination:1.461 (37.10mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:1.083 (27.50mm)