R75QI2470500EJ
5S-R75QI2470500EJ
R75QI2470500EJ
CAP FILM 0.047UF 5% 1KVDC RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:R75
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:250V
Voltage Rating - AC:1000V (1kV)
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-55??????C ~ 105??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.709 L x 0.295 W (18.00mm x 7.50mm)
Termination:0.535 (13.60mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.591 (15.00mm)