R75QD1100Z330J
5S-R75QD1100Z330J
R75QD1100Z330J
CAP FILM 1000PF 5% 1KVDC RADIAL
| Series: | R75 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Voltage Rating - AC: | 1000V (1kV) |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.394 L x 0.118 W (10.00mm x 3.00mm) |
| Termination: | 0.319 (8.10mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.295 (7.50mm) |