R75MR4220AA40K
5S-R75MR4220AA40K
R75MR4220AA40K
CAP FILM 2.2UF 10% 400VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | R75 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 220V |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.260 L x 0.512 W (32.00mm x 13.00mm) |
| Termination: | 0.988 (25.10mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.083 (27.50mm) |