R75MD2100AA40J
5S-R75MD2100AA40J
R75MD2100AA40J
CAP FILM 10000PF 5% 400VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | R75 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 220V |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.394 L x 0.157 W (10.00mm x 4.00mm) |
| Termination: | 0.358 (9.10mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.295 (7.50mm) |