R75LI31504000K
5S-R75LI31504000K
R75LI31504000K
CAP FILM 0.15UF 10% 560VDC RAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:R75L
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:250V
Voltage Rating - AC:560V
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-55??????C ~ 105??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.709 L x 0.295 W (18.00mm x 7.50mm)
Termination:0.535 (13.60mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.591 (15.00mm)