R75LF22204000K
5S-R75LF22204000K
R75LF22204000K
CAP FILM 0.022UF 10% 560VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | R75L |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Voltage Rating - AC: | 560V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.512 L x 0.157 W (13.00mm x 4.00mm) |
| Termination: | 0.358 (9.10mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.394 (10.00mm) |