R73TI1100SE00K
5S-R73TI1100SE00K
R73TI1100SE00K
CAP FILM 1000PF 10% 1.6KVDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | R73 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 450V |
| Voltage Rating - AC: | 1600V (1.6kV) |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.709 L x 0.197 W (18.00mm x 5.00mm) |
| Termination: | 0.433 (11.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.591 (15.00mm) |