R71VN41004030K
5S-R71VN41004030K
R71VN41004030K
CAP FILM 1UF 10% 520VDC RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:R71
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:250V
Voltage Rating - AC:520V
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 110??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):1.043 L x 0.394 W (26.50mm x 10.00mm)
Termination:0.732 (18.60mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.886 (22.50mm)