R71MW5220AA00K
5S-R71MW5220AA00K
R71MW5220AA00K
CAP FILM 22UF 10% 420VDC RADIAL
| Series: | R71 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 220V |
| Voltage Rating - AC: | 420V |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.634 L x 1.181 W (41.50mm x 30.00mm) |
| Termination: | 1.776 (45.10mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.476 (37.50mm) |